חדשות

מאי

אפריל

מרץ

פברואר

ינואר

 

סרטונים

מה הסיכוי שדבר כזה יקרה לכם בישראל? ואילו גרתם באירופה או בארה"ב? סביר להניח ששם זה לא היה קורה, אבל דווקא כאן קיים סיכוי סביר לתקלה כזו. מדוע?
יש לכך כמה וכמה סיבות. ראשית, בישראל אין חינוך לצריכה נכונה של חומרי ניקוי, חומרי תחזוקה וטיפוח הבית, ולכן אנשים לא יודעים מה לבדוק ועל מה להסתכל בעת רכישה או שימוש בחומרי ניקיון.
הם כמובן לא יכולים לפקח על חברת הניקיון או שיפוץ ותחזוקה שהזמינו, הנוטות לרכוש את החומרים הזולים ביותר.
בארה"ב, בעשור האחרון הצרכנים והארגונים מחפשים מוצרי תחזוקת בית וניקיון ירוקים או אקולוגיים יותר. באירופה, קיים דגש רב על רמת הבטיחות של המוצרים ועל התוויית מידע מפורט ומדויק על גבי האריזה.
 
בישראל קיימת תפיסה תרבותית של מחיר, בעת צריכת מוצרי תחזוקה וניקיון. הצרכנים נוטים לקנות את המוצרים שבמבצע או את הזולים שבהם.  
אמנם ישנן מנקות שיודעות, מניסיונן האישי, לקנות את החומרים הטובים והמתאימים, אבל רוב האנשים לא.  
אין כל רע ברכישת מוצרים זולים או במבצע, אבל היעדר המודעות מונע מהם להעריך נכונה את איכות המוצר שהם קונים.
 
התפיסה הכללית באירופה ואפילו בארה"ב, היא שלכל סגמנט בבית יש פתרון ניקוי ייעודי. לדוגמה, יש חומר ניקוי לפרקט רגיל וחומר ניקוי לפרקט למינציה.
יש חומר ניקוי אחר לרצפת גרניט פורצלן ואחר למרצפות שיש.
קיימת הפרדה בין חומרים שמסירים לכלוך לבין חומרי הברקה ועוד.
הצרכנים באירופה ובארה"ב מבינים שעליהם להגדיר את הצורך, כדי לטפל בו בחומר הניקוי המתאים.
 
בשנים האחרונות נכנסים לשוק יותר ויותר מוצרי ניקוי מרוכזים, עם הרבה פחות מים.
מרככי הכביסה הם המוצר הבולט ביותר בקטגוריה זו, כאשר מכלי המרככים קטנו מ-4 ליטר לליטר אחד בלבד. מגמה זו קיימת גם במוצרי ניקוי אחרים.
משום שהחומר הפעיל מרוכז יותר, משיגים תוצאה טובה יותר עם כמות קטנה יותר של חומר ניקוי, וניתן גם לדלל חומרי ניקוי במים באופן עצמאי.
תופעה זו מגשרת על פער המחירים בין המוצרים.
 
בישראל, בגלל איכות המים, קיימת בעיית אבנית קשה במקלחונים, במכונות הכביסה, בקומקומים ובמכונות קפה, ולכן ישנה חשיבות רבה ביותר לאיכות חומרי הניקיון המיועדים לניקוי אבנית.
 
בארה"ב ובאירופה יש לאנשים יותר פנאי. הם פחות לחוצים, ולכן מקובל שם יותר מאשר בישראל לעשות דברים לבד. כיום, ישנם חומרי ניקוי המאפשרים לעשות פוליש או הדברה בבית באופן עצמאי. אלה מוצרים  למקצוענים, שכל אחד יכול להשתמש בהם, וגם כאן ניתן לחסוך באופן משמעותי.
 
שימוש נכון בחומרי תחזוקה וניקוי מתאימים הוא משתלם. הוא משמר ומטפח את הבית  שלכם על הסגמנטים השונים שלו, תוך חיסכון בכסף לאורך זמן.