חדשות

מאי

אפריל

מרץ

פברואר

ינואר

 

סרטונים

 

מה הוא אורך החיים של פרקטים מעץ טבעי , לעומת למינציה?.

למינציה איכותית עשויה להחזיק מעמד 8-10 שנים בממוצע. במשך הזמן יופיעו סימני בלאי, בעיקר בחיבורים בין הלוחות כתוצאה מחדירת לחות.פרקטים מעץ איכותי יכולים להתקיים עשרות  שנים. ניתן לשמרו על-ידי טיפול תקופתי נאות ולחדשו אם צריך לאחר 12-15 שנים על-ידי ליטוש וחידוש הגימור.
 
איך להשתמש באביזרי הגנה מפני שריטות בפרקט?.
למניעת שריטות על פרקטים בעת הזזת רהיטים, נהוג להתקין עליהם פריטי הגנה מיוחדים לפרקט העשויים מחומרים רכים כגון לבד קשיח, צמר לבד וגומי. רכיבים אלו מאפשרים לרהיט להחליק על פני פרקטים מבלי להזיק להם. ניתן לרכוש מדבקות לבד הגזורות בצורות ובמידות שונות, וכן בורגי לבד,המיועדים להדבקה על רגלי כסאות,שולחנות,ספות וכד' פריטים ייעודיים לשמירה על פרקטים המיובאים לארץ - מוצרי חברת Fix-O-Moll הגרמנית.לכיסאות משרדיים ולשידות ניתן להתאים גלגלי גומי במקום הגלגלים המקוריים. בזכות רכותם וגמישותם הם נעים מעל גרגרי אבק ולכלוך ללא אפקט השחיקה על פרקטים.
 
נוזלים שנשפכו על פרקטים.
חשוב לנגב סמוך למגעם עם הרצפה (במיוחד כשמדובר בלמינציה, כדי למנוע ספיגת הלחות אל תוך הלוחות).אם מתגלה נזילה בצנרת המותקנת ליד פרקטים, יש לתקנה ללא דיחוי ולבדוק את מצב הפרקט  יתכן שנדרש להסיר חלק ממנו על מנת לייבשו.
חומר לניקוי יומיומי של ריצפת פרקט.
קיים סבון מיוחד לשמירה על פרקטים מעץ בגימור שמן, וסבון המתאים לפרקט עץ בגימור לכה וללמינציה.
              תהליך הניקוי. 

שאיבת אבק או טאטוא. 
ניעור מיכל הניקוי ומהילת החומר במים בהתאם להוראות על האריזה (לרצפה מלוכלכת מאוד - ריכוז גבוה יותר).  
ניקוי לאורך לוחות הפרקט (לאורך סיבי העץ), תוך שימוש בסמרטוט  שאינו מותיר סיבי חוט.

 
חשוב לזכור!
 הרצפה צריכה להיות לחה ולא רטובה - למניעת נזק לעץ, לכן יש להשתמש בסמרטוט לח ובשום אופן לא לשפוך מים.
ברצפת למינציה - יש לסחוט היטב את הסמרטוט, כדי להימנע מחדירת  לחות אל חיבורי הלוחות. 2. אין להשתמש בחומרי ניקוי חזקים, למניעת נזק לחומרי הגימור של הפרקט.
 
חומרי תחזוקה לשמירה על פרקטים.
פוליש: אחת לתקופה לפי הצורך, למרוח בעזרת סמרטוט על רצפה נקייה ויבשה,ולהמתין 30 דקות לפחות לפני הזזת הרהיטים למקומם. רצפת פרקטים עם פוליש ניתן לנקות בעזרת סבון לפרקט או בעזרת פוליש מדולל במים, אם מלוכלכת מאוד - יש לבצע ניקוי יסודי בעזרת "פוליש רמובר" ואז למרוח שכבת פוליש חדשה.
 
פוליש רמובר:
מיועד להסרת פוליש ישן מפרקט, וכן מסיר סימנים שחורים מהזזת מכשירים וכד'.יש למרוח את הנוזל המדולל (לפי ההוראות על האריזה) בעזרת סמרטוט באופן אחיד על הרצפה של פרקטים ולהניח לתמיסה לעבוד כ-5 דקות.יש לקרצף את הרצפה בעזרת מטלית או מכונה מתאימה, להסיר את הלכלוך, ולשטוף במים נקיים. חשוב להשתמש בכמות מינימאלית של מים , ועם זאת - להסיר את כל החומר, כך שלא יפגע בשכבת הפוליש החדשה.